انواع انبر چیست؟ معرفی ۴۰ مدل انبر + تصاویر

ابزارآلات دستی از جمله ابزار هایی هستند که به وسیله آنها می توان کارهای مختلفی را انجام داد. انبر ها یکی از انواع ابزار آلات دستی هستند که دارای انواع مختلف و متنوعی هستند. برای شناخت بهتر این ابزار ابتدا لازم است که بدانیم انبر چیست و چه کاربردی دارد. پس از اینکه انبر و کاربرد آن را شناخیتم سراغ انواع انبر می رویم و اینکه هر کدام از این انبر ها دارای چه ساختاری هستند و در چه مواردی کاربرد دارند. در این مقاله انواع انبر چیست به همراه کاربرد آنها را به طور کامل و جامع مورد بررسی قرار داده ایم.

انبر چیست؟

انبر ها از جمله ابزارآلات دستی هستند که کاربرد بسیار وسیعی در صنایع کوچک، ساختمانی و تاسیساتی و موارد خانگی دارند. از انواع انبر می توان برای باز و بسته کردن پیچ و مهره ها در ابعاد و شکل های مختلف، بریدن سیم ها، فرم دادن و قطع کردن فلزات نازک مانند مفتول و موارد مشابه استفاده کرد. برای اینکه بدانیم انبر چیست و کاربرد آنها چیست و روش استفاده از آن را بدانیم در این مقاله به این موضوعات خواهیم پرداخت. انواع انبر را می توان با توجه به شکل طراحی و شکل ظاهری در مدل های مختلف تقسیم بندی کرد. در ادامه هر کدام از این تقسیم بندی ها را توضیح داده و انواع انبر هایی که در بازار موجود هستند را معرفی کرده و کاربرد هر یک را نیز خواهیم گفت.

انبر از لحاظ ساختار

انبر ها نیز مانند تمام ابزارآلات دیگر دارای مدل ها و انواع مختلفی هستند. انواع انبر را بر اساس نوع ساخت و کاربرد می توان در دو دسته دارای فک ثابت و دارای فک متحرک یا قابل تنظیم قرار داد. در ادامه هر کدام از انواع انبر را به صورت مختصر توضیح می دهیم.

 • دارای فک ثابت: این انبر ها جزء انبر های ساده هستند. دسته ها و یا فک های آن توسط یک پیچ یا نگهدارنده به یکدیگر متصل شده اند و به اندازه مشخص قابلیت باز شدن دارند.
 • دارای فک متحرک یا قابل تنظیم: این مدل از انبر ها با توجه به شکلی که دارند دسته ها و فک های آن قابل تنظیم هستند. مزیت این انبر ها این است که علاوه بر باز و بسته شدن با استفاده از قابلت باز و بسته شدن دهانه و فک های آن می توان کاربرد های وسیعی را انجام داد. عمده کاربرد های این انواع انبر ها در کارهای تعمیراتی است.

انبر از لحاظ شکل ظاهری

با توجه به اینکه انواع انبر را بر اساس نوع ساخت و طراحی توضیح دادیم لازم است بدانیم که این انبر ها دارای شکل ها و اندازه های مختلف و متنوعی نیز هستند. این تنوع در ساخت آنها باعث شده تا در طیف وسیعی از کارها بتوان از آنها استفاده کرد. هر کدام از انواع انبر بر اساس شکل دارای کاربرد های مختلفی هستند. در زیر به اشکال مختلف انبر ها اشاره کرده ایم:

 • مستقیم
 • سر کج
 • فک بلند
 • فک کوتاه
 • چاک دار
 • کله گی خاص

انواع انبر

انبردست یا انبر دست ترکیبی

انبردست متداولترین و شناخته شده ترین انواع انبر است. این ابزار دستی از دو اهرم ثابت و به هم متصل تشکیل شده است. فک های این ابزار از دو قسمت دارای شیار و تیز تشکیل شده است .این ابزار دستی به شکلی طراحی شده اند که دارای سه مکانیزم کاری می باشند. با استفاده از انبر دست می توان عملیات نگه داشتن اشیاء، باز و بسته کردن و همچنین برش، لخت کردن و قطع کردن سیم را انجام دارد. انبر دست کاربرد وسیع خانگی دارد و در ساخت و ساز های کوچک خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد دیگر انبر دست در نجاری ها است.

با توجه به اینکه این انبر قابلیت انجام سه کار همزمان را دارد به آن انبردست ترکیبی یا همه کاره نیز گفته می شود.

انبر قفلی

انبر قفلی یکی از انواع انبر هایی است که شکل و طراحی خاصی دارد. این انبر دارای دو دسته و فک متحرک است. یکی از فک های انبر قفلی را می توان با توجه به وجود پیچ در یکی از دسته ها تنظیم کرد و دهانه را باز و بسته کرد. فک های انبر قفلی دارای شیار است که جهت محکم نگه داشتن پیچ و مهره های سخت استفاده می شود. نحوه کار با این انبر به این صورت است که با استفاده از پیچ می توان اندازه بسته شدن و باز شدن را مشخص کرد و با دسته و یا اهرم دیگر نیز کار نگه داشتن یا خلاص کردن را انجام داد. از این ابزار دستی در کارهای تاسیساتی و ساختمانی جهت باز و بسته کردن پیچ و مهره ها و حتی پیچ های زنگ زده نیز استفاده می شود.

انبر قفلی دارای مدل های مختلفی است که به لحاظ شکل ظاهری و کاربرد می توان در دسته های مختلف قرار داد.

انبر کلاغی

انبر کلاغی از انواع انبر ها است که دارای یک اهرم یا دسته ثابت و یک اهرم یا دسته متحرک است. فک های این انبر نیز با توجه به حرکت اهرم ها قابل تنظیم در اندازه های مختلف است. فک های انبر دارای یک آرواره صاف و یک آرواره شیار دار است و هنگام نگه داشتن سطوح صاف هیچ لغزندگی هنگام کار به وجود نمی آید. از این انبر برای کارهای تعمیراتی و باز و بسته کردن لوله ها و سطوح صاف استفاده می شود. این انبر در کارهای خانگی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

انبر دم باریک

دم باریک ها به لحاظ شکل تقریبا شبیه به انبر دست ها هستند و از نظر کاربرد نیز تقریبا مشابه هم هستند. فک یا آرواره های دم باریک بلند است و روی آن شیار هایی وجود دارد که شی یا وسیله دچار لغزش نشود و بتوان کار را به شکل مطلوبی انجام داد. بلندی فک های دم باریک به این دلیل است که اگر در مواردی محدودیت حرکتی داریم و یا برای رسیدن به شی مورد نظر، نیاز به فک بلند تری داریم از آن استفاده کنیم. از دم باریک برای خم کردن فلزات نازک، لخت کردن سیم، بریدن سیم و … استفاده می شود.

انبر دم باریک سر کج

تنها تفاوت این ابزار با دم باریک در شکل ظاهری مربوط به فک آن است. فک های این ابزار در ابتدای خود خمیده است و کاربرد آن نیز کمی متفاوت است و در نواحی که نیاز به خمیدگی فک دارد استفاده می شود.

انبر آرماتور بندی

همانگونه که از نام این ابزار مشخص است از آن جهت کار در آرماتور بندی استفاده می شود. کاربرد این ابزار برای بریدن، خم کردن و شکل دادن به مفتول و سیم است. این ابزار از دو دسته بلند و دو فک کوتاه و نیم دایره تشکیل شده و کله گی آن نیز تخت است. فک های این ابزار به گونه ای است که یکی صاف و دیگری تیز است. کاربرد این انبر در موارد ساختمانی و ساخت و ساز های مشابه است.

انبر برش pvc

از دیگر انواع انبر می توان به انبر برش پی وی سی اشاره کرد. از این انبر برای برش دادن لوله های پی وی سی استفاده می شود. این ابزار دستی نیز همانند همه انبر ها شکل ظاهری یکسانی دارد. فک های این انبر به صورتی است که یکی از فک ها تیغ است که متحرکت است و فک دیگر ثابت بوده و وظیفه نگه داشتن لوله را بر عهده دارد و به وسیله فک متحرک عمیلات برش را انجام می دهیم. عمده کاربرد این ابزار در کارهای لوله کشی و تاسیساتی است. این ابزار را می توان در دسته ابزاآلات برشی نیز قرار داد.

انبر دندانپزشکی

انبر دندانپزشکی یا فورسپس از انواع انبر ها است که از آن در دندانپزشکی ها برای نگه داشتن زمانی نیاز به یک وسیله است و کشیدن دندان استفاده می شود. انبر های دندان پزشکی مدل های مختلفی دارد که شایع ترین آنها ظاهری شبیه به قیچی دارد و از جنس فولاد کربن تشکیل شده است.

انبر سیم چین

این نوع از انبر با توجه به نوع ساخت و طراحی در دسته انبر های دارای اهرم ثابت قرار دارد. از انبر سیم چین فقط یک استفاده می شود و آن هم زمانی است که می خواهیم سیم را لخت کرده و یا قطع کنیم. شکل ظاهری این انبر شباهت به انبر دست دارد. از این انبر نباید برای نگه داشتن استفاده کرد چون ممکن است با توجه به فک های تیزی که دارد به شی مورد نظر آسیب برساند.

انبر کابل بر

برای برش دادن و قطع کردن کابل های ضخیم نیاز است تا از ابزاری قوی استفاده کنیم. انبر کابل بُر دارای دو فک تیغه ای است که با باز و بسته شدن دسته ها، فک های آن نیز بسته شده و عملیات برش را انجام می دهد. فک های این انبر بسیار قوی است و به راحتی می توان انواع کابل ها را برش داد.

انبر سوکت زن

همانگونه که از نام این انبر مشخص است از آن برای سوکت زدن و اتصال سیم به سوکت استفاده می شود. انبر های سوکت زن دارای دو دسته ثابت هستند و فک های آن نیز به اندازه های مشخص باز می شود. فک های این انبر به شکلی طراحی شده است که داخل آن یک دهانه وجود دارد که می توان سوکت را داخل آن گذاشت و سپس با بستن دسته ها و قفل شدن فک ، فرایند اتصال را بر قرار کرد. از این انبر در کارهای مربوط به شبکه و کامپیوتر و همچنین کارهای مخابراتی می توان استفاده کرد.

انبر پرس سیم

کار با این ابزار شبیه به انبر سوکت زن است و ممکن است در برخی مواقع به لحاظ شکل با یکدیگر متفاوت باشند. در واقع کار این انبر پرس کردن سیم و اتصال آن به یک قطعه مانند سوکت است. که در دهانه یا فک آن اندازه های معینی برای انواع سوکت ها وجود دارد.

انبر فنس

انبر فنس از دیگر انواع انبر است که ظاهری شبیه به یک چکش دارد. انبر فنس دارای دو دسته ثابت است که با نیروی دست می توان آن را باز و بسته کرد و در داخل فک های آن سیم هایی با ابعاد مختلف قرار داد.با استفاده از این ابزار دستی می توان سیم ها را در ابعاد مشخص برش داد. عمده کاربرد این ابزار برای برش دادن سیم است اما از آن می توان برای بیرون کشیدن میخ نیز استفاده کرد.

انبر جوش

از جمله ابزار هایی که کاربرد وسیعی در جوشکاری دارد انبر جوش است. این انبر مانند سایر انبر ها از دو دسته که یکی ثابت و دیگری متحرک است و باعث حرکت فک می شود تشکیل شده است. مکانیزیم کار به این صورت است که برای نگه داشتن الکترود در قطر های مختلف از این ابزار استفاده می شود. کاربرد اصلی این ابزار در جوشکاری است.

انبر اتصال جوش

برای ایجاد اتصال به قطعه جوشکاری از انبر اتصال جوش استفاده می شود. شکل این ابزار شبیه به یک گیره است و می توان به آن گیره اتصال نیز گفت. انبر اتصال جوش دارای انواع مختلفی است که از مهم ترین آنها می توان به انبر اتصال F یا کشویی، G، C، جهشی، قفل شو، دو محور و … اشاره کرد.

انبردست جوشکاری

انبردست جوش از انواع انبر است که شبیه به انبر دست ترکیبی و انبر دم باریک است. از این انبر در عملیات های جوشکاری جهت جلوگیری از پاشش و گرفتن سیم استفاده می شود. علاوه بر این از این ابزار می توان برای ضربه زدن بعد از جوشکاری نیز استفاده کرد.

انبر پرچ

یکی دیگر از ابزار هایی که به وسیله آن می توان اتصال بین دو قطعه را بر قرار کرد انبر پرچ است. این انبر دارای مدل ها و شکل های مختلفی است که هر کدام به لحاظ شکل ظاهری با یکدیگر متفاوت هستند اما در کل عملیات پرچ کاری را می توان به وسیله این انبر ها انجام داد. از انواع انبر پرچ ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انبر پرچ ساده : این انبر ظاهری بسیار ساده دارد و مکانیزم کار با آن به این صورت است که از دو دسته تشکیل شده که یکی از دسته ها متحرک است و به کمک آن و فک مخصوصی که دارد می توانیم عملیات پرچ کاری را انجام دهیم.
 • انبر پرچ دسته بلند : این انبر ساختاری متفاوت با دیگر انبر ها و همچنین انبر ساده دارد. شکل این انبر همانگونه که از نام آن نیز مشخص است به این صورت است که دو دسته دارد که هر دو با حرکت باز و بسته شده و نیرویی به نوک انبر که کار پرچ را انجام می دهد وارد کرده و عملیات اتصال را انجام می دهد.
 • انبر پرچ آکاردئونی : شکل این انبر بسیار متفاوت است و درست شبیه به آکاردئون می باشد. کار با آن به این صورت است که با باز و بسته شدن دسته در محور رفت و برگشتی می توان پرچ کاری را انجام داد.

انبر پانچ

ابزاری است که به وسیله آن سوراخکاری و اتصال بین دو قطعه انجام می شود. انبر پانچ دارای دو دسته باز شونده است که با استفاده از آن ها، فرآیند حرکت را می توان کنترل کرد. از این ابزار دستی برای اتصال در انواع متریال ها استفاده می شود که برای هرکدام نیز انواع خاص خودش را دارد که هنگام کار باید به انواع آنها توجه داشت. انبر پانچ ها دارای قالب های مختلفی هستند.

انبر گرومت (سوراخ کن)

انبر گرومت ساختاری شبیه به انبر پانچ دارد و برای سوراخ کردن برزنت و چسباندن چادر ها مورد استفاده قرار می گیرد. مکانیزم و کاربرد این ابزار مانند پانچ می باشد.

انبر فیلتر

یکی دیگر از انواع انبر ها انبر فیلتر است که از آن در مکانیکی و جهت باز و بسته کردن انواع فیلتر ها استفاده می شود. فک های این انبر به گونه ای طراحی شده اند که حدود ۱۲ سانت باز می شوند و می توانند به راحتی فیلتر را در داخل خود نگه دارند. همچنین فک های این ابزار دارای شیار هایی است که به راحتی فیلتر را در خود نگه می دارد. این ابزار به لحاظ ساختاری در دو نوع ساده و شبیه به انبر قفلی وجود دارند که دهانه آن قابل تنظیم می باشد.

انبر بوم

انبر بوم
این ابزار را می توان کمی متفاوت تر از دیگر انواع انبر ها دانست. این ابزار بیشتر توسط هنرمندان و مخصوصا نقاشان مورد استفاده قرار میگیرد و برای کشیدن و نگه داشتن بوم بکار می رود. به عبارتی می توان گفت نام دیگر این انبر، گیره بوم نیز است. شکل ظاهری آن نیز به این صورت است که دارای دو دسته ثابت است که با باز و بسته کردن، فک ها نیز باز و بسته می شوند. فک های این انبر شبیه به دو کفه هستند که وظیفه نگه داشتن پارچه و روکش های پلاستیکی را به عهده دارند. دسته ها و فک ها که توسط پَرچ به هم متصل شده اند، علاوه بر آن ،به وسیله یک فنر به حرکت در می آیند.

انبر گیره شیلنگ

انبر گیره شیلنگ

انبر گیره شلنگ از انواع انبر ها است و ظاهری شبیه به انبردست دارد. روی دندانه های فک این انبر گیره هایی وجود دارد که می تواند وسیله را محکم در خود نگه داشته و کار باز و بسته کردن را انجام دهد. از این انبر دست برای جمع کردن بست های شیلنگ استفاده می شود و به وسیله این ابزار می توان اتصال ها را محکم کرد.

انبر مفتول بر

انبر مفتول بر

یکی دیگر از انواع انبر که کارکرد برشی دارد انبر مفتول بر است. این انبر دسته های بلندی دارد و دارای دو فک تیز است که برای برش دادن مفتول از آن استفاده می شود. این ابزار از دسته، فک و لولا تشکیل شده است و در کارهای ساختمانی و عملیات های تخریب از آن استفاده می شود. انبر مفتول بر دارای دسته هایی با طول های مختلف است و هر چقدر طول دسته بیشتر باشد قدرت برش بالاتری دارد.

انبر باتری

انبر باتری

این انبر نیز همانند انبر های ثابت دارای دو دسته و فک است. فک های این ابزار دستی کوتاه و اندازه هر کدام با دیگری نیز متفاوت است. فک یا آرواره های انبر باتری دارای زاویه هستند و می توان با توجه به اندازه پیچ و مهره ها آنها را تنظیم کرد. کاربرد عمده و اصلی انبر باطری برای باز و بسته کردن پیچ و مهره های باطری ماشین است و در مکانیکی ها مورد استفاده قرار می گیرد. فک های انبر باطری دارای ضخامت بیشتری است و طول عمر بالایی نیز دارند.

انبر فنر ترمز

انبر فنر ترمز

انبر فنر ترمز از انواع انبر ها است که دارای دو فک و دسته می باشد. فک های این انبر با توجه به حرکت دسته ها باز و بسته می شوند و از آن جهت برداشتن فنر ها استفاده می شود . فک های این انبر به گونه ای طراحی شده است که یکی از آنها گرد است و فک دیگری نیز به صورت کوتاه خمیده شده تا بتوان به راحتی فنر ها را بیرون کشید و یا به عقب بر گرداند.

انبر نوک خم

انبر نوک خماین نوع از انبر دارای دو فک بلند و سری خمیده یا سوزنی شکل دارد و مکانیزم کاری شبیه به دم باریک دارد با این تفاوت که هنگامی که در مواقعی که نیاز به زاویه ۴۵ تا ۹۰ درجه داریم از این انبر به راحتی می توانیم استفاده کنیم. این انبر در ساخت جواهرات و کارهای الکتریکی کاربرد دارد.

انبر ورق فلزی

انبر ورق فلزیاز دیگر انواع انبر که با استفاده از آن می توان ورق های فلزی را نگه داشت و یا آنها را خم کرد انبر ورق فلزی است. این انبر دارای فک های پهن است که به راحتی وسیله و یا قطعه را در خود نگه می دارد.

انبر شمع

برای نگه داشتن سر شمع خودرو از این ابزار استفاده می شود. فک های این ابزار عایق بندی شده و یا از یک نگهدارنده در فک های آن استفاده می شود. هنگام تعمیر و یا تعویض شمع خودرو از این ابزار استفاده می شود.

انبر پلمپ

انبر پلمپبرای پرچ کردن و اتصال کاغذ ها از این ابزار استفاده می شود. این ابزار در واقع یک اباز سوراخکاری و پرچ است. به وسیله هر دو فک که پرچ ها را در خود نگه می دارد می توان کار اتصال میان کاغذ ها را در اندازه و ضخامت های مختلف انجام داد.

انبر پین

از این ابزار در مواقعی که می خواهیم پین ها را باز و یا جدا کنیم استفاده می شود. ابتدای فک این ابزار به شکلی طراحی شده است که می تواد پین ها را در خود نگه دارد. از این ابزار در مکانیکی ها است و یا از صنایعی که نیاز است تا پین های قلابی را بیرون کشید مورد استفادعه قرار می گیرد.

انبر نوک زنجیری

انبر نوک زنجیری ظاهری تقریبا مشابه به انبر دم باریک دارد. طراحی این ابزار به گونه است که با دیگر انبر ها در کارکرد متفاوت است و می توان گفت کاربرد های متعددی در خم کردن، فرم دادن و شکل دادن سیم دارد و در ساخت جواهرات نیز از این انبر استفاده می شود.

انبر سیم کشی

انبر سیم کشی

هنگامی که قصد داریم روکش پلاستیکی را از روی سیم جدا کنیم از این ابزار استفاده می شود. انبر سیم کشی در کارهای برقی مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار یک طرف تیز و یک طرف صاف دارد که بتوان به راحتی در کارهای سیم کشی از آن استفاده کرد.

گاز انبر

گاز انبر

انبر گاز یا گاز انبر از دیگر انواع انبر است که از آن برای نگه داشتن و یا قطع کردن یک قطعه استفاده می شود. این ابزار دارای دو دسته بلند و فک های کوتاه و تیز هستند. از این انبر در نجاری ها برای کشیدن میخ استفاده می شود و همچنین در کفاشی ها نیز کاربرد دارد.

انبر خار باز کن

انبر خار باز کن

این انبر شبیه به دم باریک بوده و در خانواده انبر ها قرار دارد و نام دیگر آن نیز خار جمع کن می باشد.در ابتدای فک این انبر دو قطعه کوتاه گرد وجود دارد که با کمک آنها می توان شیء را چرخاند. با این ابزار نمی توان کار کشیدن شیء به طرفین را انجام داد.

انبر حلقه ساز

با توجه به اینکه از انبر ها در کارهای مختلفی استفاده می شود یکی از انبر ها که فک های متفاوتی دارد انبر حلقه ساز است. فک های این انبر دارای دو لوله باریک است که یکی از آنها از دیگری کمی بزرگتر می باشد. از این انبر برای ساخت جواهرات استفاده می شود.

انبر اتصال مفصل

انبر اتصال مفصل

این دسته از انبر ها مکانیزمی تقریبا شبیه به آچار فرانسه دارند و به وسیله آنها می توان کارهای لوله کشی را انجام داد. این انبر ها نیز شبیه دیگر انبر ها هستند با این تفاوت که فک های آنها در عرض قابل تنظیم شدن است. در واقع این انبر را انبر پمپ آب نیز می گویند.

راهنمای خرید انبر

به طور کلی، انبر‌ها یا ابزارهای دستی که برای گرفتن، نگهداشتن، جابجا کردن، تنظیم و انجام وظایف مختلفی که نیاز به دقت و کنترل دستی دارند، به کار می‌روند.

این ابزارها ممکن است در صنایع مختلف مانند ساخت و ساز، الکترونیک، مکانیک، خودروسازی، پزشکی و غیره استفاده شوند. در ادامه، به شما راهنمایی‌هایی برای خرید انبر ارائه می‌دهیم:

نیازها و کاربردها

 برای خرید انبر مناسب، نیازها و کاربردهای خود را بررسی کنید. آیا به انبردست نازک و کوچک برای کارها نیاز دارید؟ یا به ابزاری مقاوم برای کارهای سنگین؟

جنس ساخت

 جنسی که انبر ساخته شده است، بر کیفیت و مقاومت آن تأثیر می‌گذارد. انبر‌ها معمولاً از فلزات مختلف مانند فولاد، آلومینیوم یا آلیاژهای مختلف ساخته می‌شوند. جنس مناسب با توجه به کاربرد و محیط کاری مهم است.

اندازه و شکل

 اندازه و شکل انبر دست نیز مهم هستند. انبر با ابعاد مناسب برای دستتان انتخاب کنید.

راحتی کار

 انبری که انتخاب می‌کنید، باید راحتی کار با آن برای شما مهم باشد. دسته‌ها با پوشش ضد لغزش، طراحی ارگونومیک و قابلیت تنظیم بهترین گزینه است.

قابلیت تنظیم

 برخی از انبر‌ها قابلیت تنظیم زاویه یا طول دارند که این ویژگی می‌تواند در انجام وظایف مختلف مفید باشد.

کیفیت و قیمت

 تعادل بین کیفیت و قیمت مهم است. انبر‌های با کیفیت بالا معمولاً قیمت بیشتری دارند، اما به طور کلی ارزش پول خود را در نظر بگیرید.

نظرات کاربران

 قبل از خرید، نظرات کاربرانی که قبلاً از همان محصول استفاده کرده‌اند، می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری کمک کند.

گارانتی و خدمات پس از فروش

 اطمینان حاصل کنید که محصول دارای گارانتی مناسبی است و در صورت بروز مشکلات، به خدمات پس از فروش دسترسی دارید.

تنوع و تخصص

 انبر دست‌ها به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. اگر نیاز به انبر دست خاصی دارید (مانند انبر دست برقی یا انبر دست پزشکی)، به دنبال مدل‌ها و برندهای مختص به آن کاربرد باشید.

در نهایت، انتخاب انبر مناسب برای شما به بستگی به نیازها، بودجه و ترجیحات شما دارد. بهتر است قبل از خرید، اطلاعات کاملی از مدل‌ها، ویژگی‌ها و مارک‌های مختلف را جمع آوری بکنید.

مقالات کاربردی :

محصولات پیشنهادی :

جهت مشاهده دیگر ابزار آلات صنعتی و برای استعلام موجودی و قیمت کلیک کنید : IMC Market | مرجع تخصصی آهن و ابزارآلات صنعتی