تاریخچه imc market

Imc market (آی ام سی مارکت) با عنوان اولین مارکتینگ صنعتی معدنی تجاری ایران در یک اتاق فکر 5 نفره چشم به دنیای واقعی ها بازکرد. ازهمان ابتدا قرار بود بعنوان بزرگترین مارکت پلیس ایران درحوزه صنعت ساختمان، معدن وبازرگانی کالا های صنعتی فعالیت خود را شروع کند.

تیم imc market  متشکل از 3 مهندس معدن بهمراه یک برنامه نویس و یک بازاریاب حرفه ایی شروع به فعالیت کرد. پس از 6 ماه تحقیق و ارزیابی در حوزه های مختلف و آماده سازی وبسایت و اینستاگرام و شبکه های اجتماعی دیگر، برنامه طراحی سایت اختصاصی با مشکل اساسی مواجه شد وبه دلیل کم بود بودجه، یک شبه تمام زحمات به باد رفت و در مدت کوتاهی افراد تیم یکی پس از دیگری از تیم جدا شدند. به جرعت میتوان گفت بدترین اتفاقی که در یک پروژه با ایده بزرگ میتواند رخ دهد فروپاشی تیم اون مجموعه هست

زمانی که ایده اولیه Imc market (آی ام سی مارکت) توسط من به دوستان و آشنانم که شناخت نسبی از رفتارشان داشتم داده شد. استقبال خوبی شد و من انتظارش را داشتم. چراکه این ایده را ماه ها در ذهن خود پرورانده بودم و وقت آن رسیده بود که از ذهنم به کاغذ منتقل کرده و پس از صحت سنجی، گام های اولیه را پیش بینی کنم.

خلاصه تیم ما منحل شد اما من تا اخرین نفس کنار Imc market (آی ام سی مارکت) موندم و فهمیدم که برای اینکه بتونم ایده خودم رو به وقوع برسونم باید موارد زیادی رو یاد بگیرم تا بتونم به عنوان یک مدیر لایق خوب عمل کنم و بدون سرمایه و صرفا با تلاش خودم Imc market (آی ام سی مارکت) رو بالا بکشم اما در همین زمان چندین شرکت دیگه طرح های کلی از ایده من رو اجرا کردن و بخاطر اینکه سرمایه نامحدودی در دسترس داشتند با تبلیغات شدید تونستن جای خودشون رو باز کنن توی جامعه و این کار رو برای من بشدت سخت میکرد. خب من هم بیکار نبودم و درکنار تحصیل به کسب مهارت های تولید محتوا پرداختم و کتاب های مختلف در زمینه کسب و کار های موفق رو مطالعه کردم.

بار ها و بار ها شکست خوردم اما امید خودم رو از دست ندادم وتلاش کردم تا به خواسته اصلی خودم برسم و در سال99 تونستم وبسایت Imc market (آی ام سی مارکت) رو بالا بیارم، مجوز های لازم رو از مراجع ذی صلاح اخذ کنم و اولین محصولات رو که متعلق به زمینه شغلی پدرم بود در سایت بارگذاری کنم. خب باید بگم تماس های زیادی باهام گرفته میشد اما متاسفانه افرادی که باهام تماس گرفتن فقط دنبال قیمت بودن و کیفیت براشون مهم نبود.

 تا اینکه که من برای اولین بار در کشور(در زمینه شغلی پدرم) طرحی به عنوان فروش اینترنتی انواع ورق آلات شامل بیس پلیت ساختمانی ، پلیت ساختمانی ، بولت ، قوطی و پروفیل رو بصورت تعدادی و با ایجاد فرمول محاسبه قیمت هر یک از آهن آلات با ابعاد خاص  در محصولات Imc market (آی ام سی مارکت) اعمال کردم اما متاسفانه مورد استقبال قرار نگرفت البته این روش هنوز هم در سایت ما فعال است و نیازی به محاسبه قیمت یک قطعه پلیت با ضرب قیمت در وزن مربوطه نیست و سایت خودش انجام میده موارد خاصی که تعریف شده هست رو.

پس از گذشت چند سال در سال 1402 موفق  به تشکیل تیم طراحی، تیم بارگذاری محصولات و تیم آماده سازی  وارسال به سراسر ایران شدیم و تغییراتی کوچک در عنوان مجموعه به وجود آوردیم و تحت عنوان مرجع تخصصی آهن و ابزارآلات صنعتی درحال خدمتگذاری به شما عزیزان هستیم و این رو مدیون به عنایت خداوند متعال هستیم.

هم اکنون Imc market دارای نمایندگی فروش محصولات یکسری از شرکت های تولید کننده و پخش کننده ابزار آلات صنعتی شده ودایره محصولات Imc market (آی ام سی مارکت) به بالای 500 عدد محصول رسیده اما این هنوز ابتدای راه ماست.

امید است که خداوند متعال من و تیم بزرگ آی ام سی مارکت را درپناه خویش به اهداف پیش رو برساند و به هدف اصلی ما که خدمت به مردم عزیز ایران است جامعه عمل بپوشاند.

سپاس از زمانی که صرف مطالعه کردید.

بااحترام

بهنام غفوری زاد

(مدیرعامل Imc market | مرجع تخصصی آهن و ابزارآلات صنعتی)