بهترین سشوار صنعتی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

برای پاسخ به این سوال که سشوار صنعتی چیست و چه کاربردی دارد و چگونه می توانیم بهترین سشوار صنعتی را تهیه و خرید کنیم نیاز است که تعریف دقیق و درستی از انواع سشوار صنعتی داشته باشیم تا در نهایت بتوانیم بهترین سشوار صنعتی و همچنین بهترین مارک سشوار صنعتی را انتخاب کنیم.

سشوار صنعتی چیست ؟

شسوار صنعتی یکی از ابزارآلاتی است که از آن در کارهای مختلفی که نیاز به حرارت بالا داریم استفاده می کنیم. دستگاه سشوار صنعتی به لحاظ ظاهر شبیه به سشوار های خانگی است و مکانیزمشان نیز تقریبا شبیه به هم است ولی با این تفاوت که با دمای حدود ۷۰۰ درجه ای که دارد می تواند کارهایی نظیر خم کاری، بردن رنگ و … انجام دهد.

کاربرد سشوار صنعتی چیست ؟

سشوار صنعتی همانطور که از نام آن نیز مشخص است باد گرم تولید می کند و شدت و فشار باد تولید شده دارای درجه گرمای بسیار بالایی است که به وسیله این حرارت و گرمای تولید شده می توانیم کار خم کاری لوله ها، رنگ زدایی، شیرینک کردن و … را انجام دهیم. از مهم ترین کاربرد های سشوار صنعتی به موارد زیر می توان اشاره کرد که برای انتخاب بهترین سشوار صنعتی بسیار موثر و مفید است. در زیر به این کاربرد ها اشاره می کنیم.

 1. گرم نمودن لوله های پلاستیکی
 2. شرینگ کردن در صنایع بسته بندی
 3. کندن روکش
 4. رنگزدایی و خشک کردن رنگ
 5. لحیم کاری
 6. صاف کاری ماشین
 7. خم کردن پلاستیک

انواع سشوار صنعتی

سشوار صنعتی با توجه به کارکردی که دارد دارای انواع مختلفی است که این انواع به ما کمک می کند تا زمانی که قصد انتخاب بهترین برند سشوار صنعتی را داریم بتوانیم با یک دقت درست و اصولی آنچه را که مدنظر ماست ،انتخاب کنیم. در ادامه به انواع سشوار های صنعتی اشاره می کنیم و هر کدام را نیز به صورت کامل توضیح می دهیم تا یک راهنما باشد برای اینکه بهترین دستگاه سشوار صنعتی را برگزینیم.

سشوار صنعتی الکتریکی

سشوار صنعتی برقی

یکی از پر کاربرد ترین انواع سشوار صنعتی که در موارد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد سشوار صنعتی الکتریکی یا برقی است. همانگونه که مشخص است این ابزار برقی با جریان مستقیم برق کار می کند و قدرت آن هم بالا است و می توان هنگام کار بیشترین دما و گرما را در اختیار داشت. در ادامه به مهم ترین ویژگی ها و کاربرد این ابزار اشاره می کنیم.

ویژگی های بهترین سشوار صنعتی الکتریکی

ویژگی ها از جمله موارد بسیار مهمی هستند که به ما کمک خواهند کرد تا بهترین سشوار صنعتی را با یک نگاه دقیق و کارشناسی شده تهیه کنیم. برای اینکه بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید به این ویژگی های مهم که وجود آنها در سشوار صنعتی ضروری است توجه کنید.

 • دوام و کارایی بالا
 • طراحی ارگونومیک
 • حداکثر جریان هوا
 • حداکثر دما
 • موتور پر قدرت
 • محافظ المنت

مزیت سشوار صنعتی الکتریکی

مزیت های یک سشوار صنعتی می تواند راحتی را در هنگام کار با این ابزار برقی برای ما به ارمغان آورد که بسیار مهم نیز می باشد. در زیر به برخی از مزیت های مهم اشاره می کنیم. این ویژگی ها می تواند ما را در اینکه بهترین سشوار صنعتی را چگونه انتخاب کنیم کمک کند.

 1. وزن سبک و قابل حمل
 2. سرعت بالا در زمان کار
 3. انجام کارهای متنوع و مختلف

معایب سشوار صنعتی الکتریکی

در کنار تمام ویژگی ها و مزیت هایی که سشوار های صنعتی الکتریکی دارند ممکن است معایبی نیز داشته باشند اما این معایب به گونه ای نیست که به چشم بیایند و تنها می توان به نیاز مستمر آنها به جران برق اشاره کرد.

سشوار صنعتی شارژی

بهترین سشوار صنعتی را چگونه انتخاب کنیم

سشوار صنعتی شارژی یک دیگر از انواع این ابزار برقی است که با کمک باطری و جریان برق ذخیره شده کار می کند. سشوار صنعتی شارژی را می توان در مواقعی که به نیروی مستقیم برق دسترسی نداریم استفاده کنیم. این قابلیت باعث شده است تا این ابزار برقی طرفداران زیادی نیز داشته باشد.

ویژگی های بهترین سشوار صنعتی شارژی

این ابزار شارژی مانند سشوار برقی دارای ویژگی های مهمی است که ما را در انتخاب بهترین سشوار صنعتی کمک می کند که در زیر به برخی از این ویژگی های مهم اشاره می کنیم.

 • سرعت و کارایی بالا
 • طراحی خاص
 • حداکثر جریان هوا
 • حداکثر دما
 • دارای باطری مقاوم

مزیت سشوار صنعتی شارژی

از جمله مزیت هایی که می توان برای این ابزار شارژی در نظر گرفت ،موارد زیر هستند.

 1. کارایی راحت و سریع
 2. وزن کم و قابل حمل
 3. قابل استفاده در کارهای مختلف

معایب سشوار صنعتی شارژی

در کنار مزیت ها ،این ابزار برقی معایبی نیز دارد که از جمله این معایب می توان به نیاز داشتن به تعویض باطری اشاره کرد.

سشوار صنعتی گازی

از دیگر انواع سشوار صنعتی که از آن نیز در کارهایی نظیر خم کاری لوله، شیرینک و موارد مشابه مورد استفاده قرار می گیرد سشوار صنعتی گازی است. این ابزار با استفاده از کپسول گازی مورد استفاده قرار می گیرد و با استفاده از جریانی که داخل کپسول ها است دما و گرما را در اختیار ما می گذارد. البته امروزه از این ابزار کمتر استفاده می شود و می توان گفت که تعویض مداوم کپسول ها دلیل این اتفاق می باشد. در ادامه به برخی از مهم ترین ویژگی ها و مزیت های این ابزار اشاره می کنیم.

بهترین سشوار صنعتی کدام است

ویژگی های و مزیت بهترین سشوار صنعتی گازی

سشوار صنعتی گازی نیز دارای یک سری مزیت ها و ویژگی هایی است که در زیر به مهم ترین آنها به صورتت تیتر وار اشاره می کنیم.

 • دارای جریان هوای زیاد
 • دمای بالا
 • کارایی متنوع
 • مقرون به صرفه

معایب سشوار صنعتی گازی

با توجه به اینکه این ابزار با استفاده از کپسول کار می کند دارای معایبی نیز باشد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

 1. نیاز به تعویض مکرر کپسول
 2. ایمنی پایین

سشوار صنعتی مادون قرمز

سشوار صنعتی مادون قزمز یکی دیگر از انواع سشوار است که مکانیزم کار آن به این صورت است که گرم می شود اما مانند دیگر انواع سشوار ،هوای گرم را به بیرون منتقل نمیکند ولی با توجه به گرمای ایجاد شده از طریق این ابزار می توان لایه هایی را از روی سطوح برداشت. در واقع این ابزار برقی با اشعه مادون قرمز کار می کند و در کل گرمای زیادی هم تولید نمی کند.

از مهم ترین مزیت های این وسیله می توان به ایمن بودن آن اشاره کرد و از معایب آن نیز این است که با توجه به ایجاد گرمای کم نمی توان در کارهای مختلف از آن استفاده کرد.

راهنمای خرید بهترین سشوار صنعتی

یکی از موارد مهمی که هنگام خرید هر نوع ابزارآلاتی باید در نظر داشت ،این است که به موارد مهمی از جمله راهنمای خرید باید توجه و دقت داشته باشیم. راهنمای خرید در واقع به این منزله است که ما بتوانیم خرید درست و با کیفیتی را انجام دهیم. اما هنگام خرید بهترین سشوار صنعتی رعایت برخی نکات ،مهم و ضرورری است که در ادامه به این موارد می پردازیم.

 • یکی از نکات بسیار مهم و ضروری قدرت موتور است. این مزیت و ویژگی مهم باعث می شود تا دما و گرمای بیشتر و مناسبی را در اختیار داشته باشیم.
 • المنت سشوار صنعتی از دیگر موارد مهم و تاثیر گذار در انتخاب بهترین دستگاه سشوار صنعتی می باشد که توجه به آن ،برای یک خرید و انتخاب درست می تواند ما را یاری کند.
 • همچنین می بایست به ساخت و متریال های استفاده شده در سشوار نیز دقت کنیم. ساخت قطعات داخلی و بدنه با استفاده از بهترین متریال و استفاده از تکنولوژی روز دنیا همراه با دانش فنی و تخصصی به کار رفته در آن از موارد مهمی دیگری است که می تواند در انتخاب بهترین برند سشوار صنعتی ما را کمک کند.
 • قابلیت تنظیم دما و وجود کلید دیمر نیز از حالت های مهمی است که وجود آن در سشوار  صنعتی یک مزیت مهم به شمار می رود.
 • همچنین در هنگام خرید می بایست وزن سشوار را نیز در نظر گرفت، به صورتی که هنگام استفاده از آن دست ها دچار خستگی نشوند.
 • نازل سشوار و تعداد این نازل نیز از گزینه های مهمی است که می تواند ما را به شکل صحیحی راهنمایی کند.

برای انتخاب و خرید بهترین سشوار صنعتی ،علاوه بر در نظر گرفتن موارد بیان شده بالا می توانید برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در آروا تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات در زیر همین مطلب مطرح کنید.

مقالات کاربردی :

محصولات پیشنهادی :

جهت مشاهده دیگر ابزار آلات صنعتی و برای استعلام موجودی و قیمت کلیک کنید : IMC Market | مرجع تخصصی آهن و ابزارآلات صنعتی