ویژگی های بهترین کارواش خانگی

چرا به کارواش خانگی نیاز داریم؟

برای شستن دقیق و با کیفیت خودرو، نمای ساختمان، حیاط و … نیاز به زمان و انرژی زیادی داریم که با توجه به زندگی ماشینی امروزه دیگر در کسی حوصله و انرژی انجام دادن این کارها نیست و همه به دنیال این هستند تا از وسایلی استفاده کنند تا کار آنها را به راحتی و در اسرع وقت انجام دهد. کارواش خانگی یکی از وسایلی است که با کمک آن می توانیم نمای خانه، خودرو، حیاط و موارد مشابه را بدون خستگی و در کمترین زمان انجام دهیم. کارواش خانگی با توجه به مکانیزمی که دارد به ما این امکان را می دهد تا بتوانیم با حجم بالای آب و میزان شدتی که فشار آب دارد تمام کثیفی ها و ناپاکی را از سطوح پاک کنیم.

با استفاده از این تجهیزات و وسیله های پیشرفته ای که به بازار عرضه می شوند شما می توانید هرگونه لکه را با فشار بالای آب پاک کنید و یک محیط تمیز درست کنید ضمن اینکه هم در مصرف آب صرفه جویی کرده اید و هم اینکه در مدت زمان کمی این کار را انجام داده اید. کارواش خانگی با توجه به اینکه کاربرد های متنوع و گوناگونی دارد یک وسیله مناسب و ایده آل است و بهتر است قبل از اینکه این محصول را خریداری کنید ویژگی ها و مزیت های بهترین کارواش خانگی را بشناسید.

با توجه به اینکه آروا انواع مختلف و متنوعی از کارواش خانگی را به بازار عرضه می کند شما را با بهترین مزیت هایی که یک محصول می تواند داشته باشد آشنا می کنیم. در ادامه با آروا همراه شوید تا با بهترین کارواش خانگی آروا آشنا شوید.

انواع کارواش خانگی

کاروش های خانگی با توجه به نوع کاربرد و همچنین ساختاری که دارند در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند. شناخت دسته بندی ها و انواع کارواش خانگی می تواند در خرید یک مدل مناسب تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. کارواش های خانگی را می توان به دسته بندی بنزینی، برقی و دینامی و ذغالی تقسیم نمود. در ادامه تمامی این نوع از کارواش ها را همراه با ویژگی های آن ها مورد بررسی قرار می دهیم.

انتخاب نوع برقی و یا بنزینی کارواش خانگی بستگی به نوع و میزان مصرف دارد. همچنین این ۲ مدل دارای مزایا و معایبی نیز می باشد که بدان می پردازیم:

دستگاه کارواش خانگی بنزینی

توان و کارایی کاروش خانگی بنزینی بسیار بالا تر از مدل برقی آن می باشد. البته این واترجت خانگی دارای معایبی نیز می باشد؛ از جمله آن می توان به سطح بالای صدای تولید شده توسط دستگاه، هزینه خرید و مصرف بنزین اشاره کرد. البته این محصول در تولید گاز گلخانه ای و آلودگی محیط زیست نقش به سزایی دارد.

دستگاه کارواش خانگی برقی

واترجت های خانگی برقی جهت روشن شدن نیاز به کابل و پریز برق دارند. اگر این ۲ مورد در محیط وجود نداشته باشد تقریباً کار با دستگاه غیر ممکن است. این کارواش خانگی سطح صدای پائینی دارد و به محیط زیست صدمه ای وارد نمی کند. البته به دلیل جلوگیری از شوک الکتریکی به دستگاه در زمان برق رفتگی، توصیه می شود از یک قطع کننده مدار (GFCl) بهره برد.

ویژگی های دستگاه کارواش های ذغالی

 • هزینه تعمیر کم
 • دارای وزن سبک و قابل حمل
 • معروف به کارواشهای یونیورسال
 • قیمت پایین تر نسبت به مدل دینامی
 • مناسب مصارف خانگی و کارهای معمولی
 • میزان استهلاک بیشتر نسبت به مدل دینامی
 • تعویض ذغال حداقل یک بار در سال با قیمت بسیار کم
 • میزان صدای بیشتر نسبت به مدل دینامی به دلیل استفاده از ذغال

ویژگی های دستگاه کارواش های دینامی

 • طول عمر و دوام بالا
 • دارای وزن سنگین
 • مناسب مصارف صنعتی و خانگی
 • قیمت بالاتر نسبت به مدل ذغالی
 • مناسب برای کارهای طولانی مدت
 • میزان صدای کم نسبت به مدل ذغالی
 • معروف به کارواشهای القایی و اینداکشن
 • میزان استهلاک کمتر نسبت به مدل ذغالی

همان طور که گفته شد، کارواش ها از نظر موتوری به دو نوع ذغالی و دینامی قابل تقسیم هستند و دیدیم که موتورهای دینامی مزایای بیشتری نسبت به مدل ذغالی دارند. اما نکته ای که باید به آن توجه نمایید این است که هر یک از این مدل ها برای مصارف خاصی طراحی شده اند و شما باید بر حسب نوع نیاز، مبادرت به خرید نمایید.

بهترین کارواش های خانگی آروا

آروا انواع مختلف و متنوعی از کارواش خانگی را در مدل های مختف تولید می کند که با کمک آنها می توایند در زمان کم با کیفیت بسیار بالا کارهای خود را انجام دهید و سطوح مختلف و فضاها را از هرگونه لکه و ناپاکی ها تمیز کنید. کارواش خانگی آروا دارای مزیت ها و ویژگی های مهمی هستند که با وجود این همه مزیت در یک محصول شما می توانید یک انتخاب ایده آل و مناسبی را داشته باشید.

پیش از معرفی بهترین کارواش خانگی آروا شما را با مهم ترین مزیت ها و ویژگی ها کارواش خانگی آشنا می کنیم و سپس شما را با انواع مختلف کارواش خانگی آروا آشنا می کنیم تا بتوانید مانند یک کارشناس خبره محصولی را که متناسب با نیاز شما است را تهیه کنید.

 • فشار موثر آب خروجی: این قابلیت یه شما این امکان را می دهد تا بتوانید فشار موثر آب در زمان خروج چه مقدار است و برای استفاده در چه مواردی مفید و کاربردی است.
 • فشار آب ورودی: میزان فشار آبی است که وارد دستگاه می شود و این عدد می تواند با توجه به انواع مختلف کارواش خانگی آروا متفاوت و متغیر باشد.
 • مخزن مواد شوینده: با کمک این مزیت و ویژگی می توان از مواد شوینده نیز برای هر چه بهتر شستشو استفاده کرد.
 • سنسور قطع کن حفاظتی: یکی از مزیت های مهم در کارواش خانگی آروا سیستم قطع کن حفاظتی است که از دستگاه شما در برابر خرابی جلوگیری می کند و طریقه عمل کردن آن به سه صورت است. اگر ناصافی در داخل مخزن باشد، اگر مدت زمان زیادی موتور و دینام کار کند و اگر حجم آب مخزن از یک حد کمتر باشد این سنسور عمل می کند و کارواش قطع می شود.
 • صافی در قسمت ورودی آب: یکی از ویژگی های مثبت در کارواش این است که از یک صافی در قسمت ورودی آب استفاده می شود تا از ورود ناخالصی ها به داخل مخزن آب جلوگیری کند.
 • طول شیلنگ: هر چقدر طول شینلگ بزرگ باشد محدوه فعالیت ما نیز گسترش پیدا می کند و ما می توانیم در فضای بزرگ تری کارهای خود را انجام دهیم.
 • دارای چرخ: کارواش خانگی آروا دارای طول شیلنگ طولانی است که می توانیم در فضاهای گسترده با آن کار شستشو را انجام دهیم و برای اینکه حمل کارواش ما را اذیت نکند دارای چرخ هستند که با کمترین فشار بتوانیم کارواش را جابجا کنیم.
 • گارانتی: تمامی محصولاتی که تولید و ساخته می شوند نیاز به این دارند که کیفیت آنها تایید و تضمین شود و داشتن گارانتی مهر تاییدی است برای تضمین کیفیت. کارواش خانگی آروا دارای ۱۵ ماه گارانتی هستند.

بهترین کارواش خانگی آروا تمام این مزیت ها و ویژگی های مهم و کاربردی را دارا می باشد. شما با تهیه کارواش خانگی آروا می توانید کارهای مربوط به سشتشوی نمای خانه، خوردو، حیاط ویلا، دوچرخه و … را بیشترین سرعت و بالاترین کیفیت لکه بری انجام دهید. در ادامه انواع مختلف کارواش خانگی آروا را که در سبد محصولات می باشد را معرفی می کنیم.

 1. کارواش خانگی ۱۱۰ بار ذغالی مدل ۵۱۰۷
 2. کارواش خانگی ۱۱۰ بار ذغالی مدل ۵۱۱۱
 3. کارواش خانگی ۱۱۰ بار ذغالی مدل ۵۱۱۲
 4. کارواش خانگی ۱۳۰ بار دینامی مدل ۵۱۰۸
 5. کارواش خانگی ۱۳۰ بار ذغالی مدل ۵۱۱۳
 6. کارواش خانگی ۱۶۰ بار دینامی مدل ۵۱۰۹
 7. کارواش خانگی ۱۶۰ بار دینامی مدل ۵۱۱۴
 8. کارواش خانگی ۱۶۰ بار دینامی مدل ۵۱۱۵
 9. کارواش خانگی ۱۹۵ بار دینامی مدل ۵۱۱۰
 10. کارواش خانگی ۹۰ بار ذغالی مدل ۵۱۰۶
 11. کارواش خانگی برقی ۱۱۰ HP (۱۱۰ بار) دینامی مدل ۵۱۰۳
 12. کارواش خانگی برقی ۱۶۰ HP (۱۳۰ بار) دینامی مدل ۵۱۰۴
 13. کارواش خانگی برقی ۲۵۰ HP (۱۶۰ بار) دینامی مدل ۵۱۰۵
 14. کارواش خانگی برقی۱۱۰ P VQ (۱۳۰بار) دینامی مدل ۵۱۰۱
 15. کارواش خانگی برقی۱۱۰ P VQD (۱۳۰بار) دینامی مدل ۵۱۰۲

انتخاب بهترین کارواش خانگی

بنابراین انتخاب بهترین کارواش خانگی مناسب با نیاز شما مقداری دشوار است اما نگران نباشید!!! با پاسخ به چند سوال ساده می‌توانید بهترین کارواش خانگی متناسب با نیاز خودتان را انتخاب و تهیه کنید.

سوال اول: هدف اصلی شما برای تهیه این دستگاه چیست؟ یا برای چه کاربردی اقدام به تهیه کارواش خانگی می‌کنید؟

بیشتر دستگاه‌ ها و مناسب‌ ترین و بهترین کارواش خانگی از نوع واترجت آب سرد هستند اما بعضی از آن‌ها قابلیت گرم کردن آب را هم دارندیک واترجت آب سرد به خوبی شستشوی مواردی مانند گرد و خاک، گل و از بین بردن رنگ‌های پوسیده را انجام می‌دهدبرای شستشو و تمیزی سطوح چرب و روغنی مانند موتور ماشین، کارواش خانگی آب گرم مناسب می‌باشدالبته یک واترجت آب سرد به همراه موادشوینده مناسب به راحتی می‌تواند انواع آلودگی را از بین ببرد در صورت نیاز به آب گرم هم می‌توانید آب  ورودی هر دستگاه را با توجه به اطلاعات دفترچه راهنمای آن تا دمای معینی گرم کرده و از آن استفاده کنید.

سوال دوم: آیا برای شستشوی سطوح موردنظر خودنیاز به حمل و جابجایی این دستگاه دارید؟

در صورت نیاز به حمل و به‌صورت کلی کارواش‌های چرخ‌ دار و سبک برای کاربردهای خانگی بیشتر ترجیح داده می‌شوندبنابراین در هنگام تهیه کارواش خانگی این موضوع را حتما در نظر بگیرید.

سوال سوم: میزان استفاده شما از دستگاه کارواش خانگی چقدر است؟

اگر میزان استفاده شما از این دستگاه کم می‌باشد بهتر است که از کارواش خانگی مجهز به پمپ direct-drive استفاده کنیددستگاه‌های دارای این پمپ سبک‌ تر و ارزان‌تر می‌باشند اما چنانچه به صورت مدام از این دستگاه استفاده می‌کنید، کارواش خانگی مجهز به پمپ‌های belt-drive بهترین گزینه می‌باشدسرعت چرخش در این نوع پمپ‌ها کمتر است این ویژگی باعث استهلاک کمتر و افزایش عمر کارواش خانگی می شود.

بیشتر بدانیم! :

جهت مشاهده دیگر ابزار آلات صنعتی و برای استعلام موجودی و قیمت کلیک کنید : IMC Market | مرجع تخصصی آهن و ابزارآلات صنعتی